×
 x 

کارت خالی
×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 764
یکشنبه, 08 ارديبهشت 1398 14:50

جلوگیری از اتلاف انرژی در سـاختـمان با تعـویـض پنجـره های فرسـوده

در خانه‌هایی با پنجره‌های قدیمی و بدون استفاده از نوآوری‌ها و فناوری‌های نوین، نزدیک به 30 درصد اتلاف انرژی ساختمان، از راه پنجره‌ها رخ می‌دهد. پنجره‌ها نور، گرما و زیبایی را به خانه می‌آورند و به درک فضای زیست کمک می‌کنند. پنجره‌ها منابعی برای آگاهی ما از تغییر زمان و آشنایی با موقعیت مکانی هستند. اما پنجره‌ها می‌توانند راه‌های موثری برای اتلاف گرمای درون ساختمان در زمستان، و ورود گرمای ناخواسته در تابستان باشند. این نکته به جز اثر نامطلوب بر هزینه‌های گرمایش و سرمایش ساختمان است.

عملکرد گرمایی پنجره‌ها بر پایه‌ سه نوع جریان است:

1- تهویه

2- انتقال

3- تشعشع

یکشنبه, 08 ارديبهشت 1398 14:44

شبکه سازی در پنجره های سنتی با به کارگیری قطعات چوبی در طرح و اندازه های مختلف صورت می گرفته است. شبکه سازی در پنجره و درهای ساخته شده ازuPVC با استفاده از پروفیل های تزئینی و به اصطلاح Georgian Bar و به دو صورت قابل انجام می شود.در نوع اول پروفیل های سبک روی شیشه چسبانده می شود که چندان جذاب نبوده و از جهت دیگر به راحتی به دلیل آلودگی های محیطی قابل تمیز کردن نمی باشد. در نوع دوم، شبکه با استفاده از پروفیل های سبک ساخته شده و در فضای بین دو لایه شیشه قرار داده می شود. مزیت این نوع علاوه بر زیبایی و تنوع در طرح و رنگ، تمیز ماندن آن در مدت طول عمر در و پنجره می باشد. مجتمع بوتیا صنعت امکانات ساخت شبکه های تزئینی را فراهم نموده و علاوه بر استفاده از آن در ساخت شیشه های دوجداره تزئین شده شبکه های ساخته شده قابل عرضه به سازندگان شیشه های دوجداره نیز می باشد.

یکشنبه, 08 ارديبهشت 1398 14:36

خريداران شيشـه دوجداره اغلب به هنگـام خريد شيشـــه فروشنده را در برابر اين سوال قـرار مي دهنــد : " آيا بيــــن دو لايـــه شيشــه گاز آرگـون تزريـق مي شــــود ؟" واقعيت اين است كه دو جداره كردن باعث افزايش ويژگي عايق بودن شيشه ها مي شود اما بر طبق مطالعات انجام شده وجود گاز آرگون ميان دو لايه شيشه در مقايسه با هوا تنها باعث افزايشW/m².°K2/0 بر مقدار U-Value مي شود و بر ميزان ايزولاسيون صوتي نيز تاثيري ندارد . متاسفانه برخي از توليد كنندگان نيز بر اين نگراني مشتريان دامن زده و وجود گاز آرگون را يكي از مزاياي مهم شيشه دوجداره بر مي شمارند . نكته ديگري كه ذهن دست اندر كاران بخش ساختمان را به خود مشغول كرده U-Value يا ضريب تبادل حرارتي شيشه هاست . مقدار گرمائي كه از طريق شيشه بين فضاي داخل و بيرون انتقال مي يابد طبق فرمول زير محاسبه مي گردد: RHG مقدار كل گرمائي است كه از طريق شيشه رد و بدل مي شود. ( Shading Coefficient) SC يا ضريب سايه روشن مقدار انرژي گرمائي است كه از طريق تابش وارد فضاي داخل مي شود. U-VALUE مقدار انرژي گرمائي است كه به شيوه رسانش به فضاي داخل وارد و يا از آن خارج مي گردد. فرمول بالا بيانگر نقش بسيار مهم SC بر عملكرد ايزولاسيون حرارتي شيشـه هاي دو جـداره در مقايسـه با U-Value است. براي رسيدن بهSC پائين بايستي پوششهاي خاص بر سطح شيشه اعمال شود . همچنين رنگ شيشه ها نيز بر اين كميت تاثير مستقيم دارند. شيشه هاي سبز پائين ترين SC را دارا مي باشند . وجود گاز آرگون صرفا برای جلوگیری از اسیدی یا بازی شدن فضای بین دو جداره می باشد!!

جمعه, 21 بهمن 776 18:11

با توجه به اینکه ایلیا صنعت پنجره از بدو تاسیس به دنبال دستیابی به بالاترین کیفیت در ارائه محصولات و خدمات به مشتریان خود بوده است از همان ابتدا در پی دستیابی مستقیم و بلا واسطه به دانش فنی ، تکنولوژی و مواد اولیه اروپایی بوده است. لذا پس از تحقیقات گسترده و مذاکرات فراوان با موسسات و شرکت های بنام اروپایی علی الخصوص آلمانی گروه شرکت های وکار آلمان را یکی از سرآمدان و پیشگامان این صنعت یافت و پس از طی مراحل ابتدایی اقدام به اخذ نمایندگی رسمی این شرکت در ایران نمود.این مسئله باعث گردید تا ضمن دستیابی به مدرن ترین سیستم ها و محصولات، بتواند از دانش فنی با پشتوانه ای 05 ساله بهره مند شود و در چرخه تولید محصولات و ارائه خدمات خود به هموطنان عزیر بکار گیرد

شنبه, 20 -2667 14:20

طبق اعلام روابط عمومی شرکت ایلیا صنعت پنجره ( یکی از با سابقه ترین نمایندگان گروه معظم وکای آلمان در ایران ) در پی سیاست های تدوین شده سال 1394 برای گسترش و ایجاد تنوع محصولات و خدمات قابل ارائه به مشتریان و هموطنان گرامی در ایران، این شرکت در کنار ارائه محصولات قبلی خود ضمن شروع واردات مجدد سیستم های 58 میلیمتر سه حفره وکا اقدام به واردات و عرضه سیستم های یوپی وی سی روکش شده با پروفیل آلومینیومی موسوم به Aluminium Skirting برای سیستم های Softline AD 70 نموده است.

×

بالا